Hvězdy Mostu! hrají Shakespeara, předprodej už začal

  8:00
Nejznámější protagonisté seriálu Most! Martin Hofmann a Michal Isteník se budou alternovat v novince Letních shakespearovských slavností Zimní pohádka. Festival nabídne čtyři premiéry i osvědčené kusy z minulých ročníků. Předprodej vstupenek už začal.

Martin Hofmann a Veronika Arichteva jako tváře inscenace Zimní pohádka | foto: AGENTURA SCHOK, foto: Pavel Mára

Příběh o zradě, lásce a odpuštění v překladu Martina Hilského Zimní pohádka režíruje pro Letní shakespearovské slavnosti Pavel Khek. Do role sicilského krále Leonta obsadil dva typově odlišné herce, kteří se setkali při natáčení seriálu Most!

Martin Hofmann je ale pražskému publiku známý především z Divadla v Celetné a držitel Thálie Michal Isteník je zase členem Městského divadla Brno.

V roli jeho manželky Hermiony uvidíte na Pražském hradě Petru Špalkovou, dceru hraje Veronika Arichteva. Českého krále si v Zimní pohádce zahraje Saša Rašilov.

Diváci nepřijdou ani o jedno z nejoblíbenějších představení slavností Sen noci svatojánské od dua SKUTR, ačkoli byla už loni ohlášena derniéra.

Na programu je i loňská novinka J. A. Pitínského Dobrý konec všechno spraví s Martinem Dejdarem, tragédie Hamlet s Jaroslavem Pleslem v hlavní roli, Večer tříkrálový, v němž baví diváky Milan Šteindler a Josef Carda, nebo Veselé paničky Windsorské s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou.

Celkem je připraveno 157 představení třinácti her. Přehlídka potrvá od 25. června do 6. září a kromě Prahy se na shakespearovský repertoár mohou těšit i diváci v Brně, Ostravě, kde je připravena premiéra Zkrocení zlé ženy s Krystýnou Leichtovou, ale také v Bratislavě. Tam bude uvedena premiéra Romea a Julie v režii Doda Gombára.

Předprodej v síti Ticketportal byl zahájen 2. května.

Autor:

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz