Na parkourové show v Praze se představí i Anna Kellnerová

  14:56aktualizováno  14:56
V pražské O2 areně proběhne od 13. do 16. prosince galashow světového parkouru Global Champions Prague Playoffs. Uvidíte tu ty nejdražší koně a hvězdy jezdeckého sportu včetně dcery miliardáře Kellnera.

Anna Kellnerová při jezdeckých závodech na Farmě Ptýrov (12. července 2015) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Sport

Global Champions Prague Playoffs

O2 arena

13. 12. 2018

O2 arena Praha

Další termíny

Koupit vstupenky

Nejbohatší Čech Petr Kellner koupil své dceři Anně klisnu Catch Me If You Can k narozeninám za 9,5 milionu eur. Anna Kellnerová se s ní chce vyhoupnout mezi parkourovou elitu a jet na olympiádu.

Fotogalerie

Čeští diváci ji ale mohou vidět už v prosinci na Global Champions Prague Playoffs, kde budou ti nejlepší jezdci a koně z celého světa.

„Z pohledu parkurového skákání jde o akci zcela unikátní, žádnou podobnou jsme v rámci parkurového sportu v České republice dosud nehostili,“ říká Jan Andrlík, předseda organizačního výboru.

Prague PlayOffs odstartuje ve čtvrtek 13. prosince – večer je naplánováno čtvrtfinále Super Cupu, tzn. playoff týmové soutěže Global Champions League. Nastoupí proti sobě 12 týmů, které se v kvalifikačních kolech umístily na 5. až 16. místě. Nejlepší čtyři celky automaticky postupují do pátečního semifinále.

V pátek 14. prosince bude opět hlavní soutěží Super Cup, přičemž do semifinále postoupí osm družstev ze čtvrtfinále a čtyři nejvíce bodující týmy z kvalifikací.

Program soboty 15. prosince je rozdělen na dvě samostatné části – dopoledne se pojedou kategorie CSI2* a program bude zaměřen více na rodiny s dětmi. Odpoledne jsou v plánu pětihvězdičkové soutěže – Super Grand Prix s dotací 1,26 milionu eur, která je přístupná pouze pro vítěze jednotlivých Velkých cen, tzn. pro šestnáct jezdců v rámci letošní Longines Global Champions Tour.

Vrcholem parkurového víkendu v Praze bude neděle 16. prosince s finále Super Cupu, ve kterém nastoupí šest nejlepších týmů a pojede se o celkovou dotaci 6,4 milionu eur.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz