Na parkourové show v Praze se představí i Anna Kellnerová

V pražské O2 areně proběhne od 13. do 16. prosince galashow světového parkouru Global Champions Prague Playoffs. Uvidíte tu ty nejdražší koně a hvězdy jezdeckého sportu včetně dcery miliardáře Kellnera.

Anna Kellnerová při jezdeckých závodech na Farmě Ptýrov (12. července 2015) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Sport

Global Champions Prague Playoffs

13. 12. 2018

O2 arena Praha

Koupit vstupenky

Nejbohatší Čech Petr Kellner koupil své dceři Anně klisnu Catch Me If You Can k narozeninám za 9,5 milionu eur. Anna Kellnerová se s ní chce vyhoupnout mezi parkourovou elitu a jet na olympiádu.

Fotogalerie

Čeští diváci ji ale mohou vidět už v prosinci na Global Champions Prague Playoffs, kde budou ti nejlepší jezdci a koně z celého světa.

„Z pohledu parkurového skákání jde o akci zcela unikátní, žádnou podobnou jsme v rámci parkurového sportu v České republice dosud nehostili,“ říká Jan Andrlík, předseda organizačního výboru.

Prague PlayOffs odstartuje ve čtvrtek 13. prosince – večer je naplánováno čtvrtfinále Super Cupu, tzn. playoff týmové soutěže Global Champions League. Nastoupí proti sobě 12 týmů, které se v kvalifikačních kolech umístily na 5. až 16. místě. Nejlepší čtyři celky automaticky postupují do pátečního semifinále.

V pátek 14. prosince bude opět hlavní soutěží Super Cup, přičemž do semifinále postoupí osm družstev ze čtvrtfinále a čtyři nejvíce bodující týmy z kvalifikací.

Program soboty 15. prosince je rozdělen na dvě samostatné části – dopoledne se pojedou kategorie CSI2* a program bude zaměřen více na rodiny s dětmi. Odpoledne jsou v plánu pětihvězdičkové soutěže – Super Grand Prix s dotací 1,26 milionu eur, která je přístupná pouze pro vítěze jednotlivých Velkých cen, tzn. pro šestnáct jezdců v rámci letošní Longines Global Champions Tour.

Vrcholem parkurového víkendu v Praze bude neděle 16. prosince s finále Super Cupu, ve kterém nastoupí šest nejlepších týmů a pojede se o celkovou dotaci 6,4 milionu eur.

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz