Galavečer na Draka bude opět pomáhat, vystoupí No Name

  11:53
Pátý ročník Galavečeru na Draka se bude konat 11. března 2023. Celovečerní akce je určena pro všechny, kteří chtějí pomoci, není jim lhostejný život bojovníků se zákeřnou nemocí Spinální muskulární atrofií (SMA) a mají chuť užít si večer s bohatým doprovodným programem.

Vyvrcholením celé akce bude vystoupení slovenské kapely No Name, která navíc razí heslo „Kdo nezpívá, nežije“ a tím se stala podle pořadatelů jasnou volbou pro tento ročník.

Koupit vstupenky

Program celého večera je zasazen do dechberoucích prostor Obecního domu, kde se akce uskuteční již potřetí.

Kromě vystoupení kapely No Name se diváci mohou těšit i na další známé interprety a skupinu Pyroterra, která se opět postará o nezapomenutelnou světelnou show.

Účast podle pořadatelů již potvrdily i některé z tváří projektu a v neposlední řadě zazní naživo hymna Galavečera – song Ještě jednou. Všechny informace o programu budou postupně doplněny na webových stránkách.

Akce má od roku 2020 záštitu pražského primátora.

Projekt vznikl roce 2018 s cílem představit konkrétní příběhy pacientů s nemocí SAM a dát jim možnost zapojit se do běžného života - formou kulturní společenské události, která je hlavně o nich samotných. Akce chce především vzdělávat, učit, bavit a mimo jiné taky bořit bariéry, které jsou často s tímto vzácným onemocněním spojené.

Záštitu nad akcí má i Nadační fond SPOLU NA DRAKA, který původně vznikl na podporu malého Zdeňka Rejzka a nyní se soustředí na pomoc všem pacientům s nemocí SMA a dalšími vzácnými onemocněními.

Info pro ZTP/P: osoby ZTP/P sleva 50% z platného ceníku, doprovod jedné osoby zdarma, pro vozíčkáře místa vyhrazena, bezbariérový přístup zajištěn rezervace vstupenek ZTP/P: +420 224 091 439, rezervace@ticketportal.cz

Spinální muskulární atrofie (SMA)

Jedná se o dědičnou chorobu v důsledku které, dochází k oslabování svalstva a postupem doby dochází i k úbytku svalových vláken. Typickým projevem tohoto onemocnění je svalová slabost, která se nejvíce projevuje v oblasti svalstva dolních končetin. V pozdějších stádiích nemoci je patrná slabost polykacích i dýchacích svalů. Tyto obtíže vedou ke ztrátě schopnosti samostatné chůze a dechové nedostatečnosti.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz