Prestižní turnaj Czech Masters i letos ozdobí hvězdy světového golfu

  12:34
Už devátý ročník turnaje D+D REAL Czech Masters, kde se představí hvězdy světového golfu, se uskuteční od 21. do 27. srpna. Turnaj ze série DP World Tour se bude konat na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu. Letošní Czech Masters ale nebude podle pořadatelů pouze o golfu.

Golfového turnaje Czech Masters se zúčastní i Luke Donald či Francesco Molinari | foto: Czech Masters

Do Albatross Golf Resortu ve Vysokém Újezdu u Prahy přijede 156 hráčů včetně českých golfistů.

Na letošní D+D REAL Czech Masters dorazí i Ital Francesco Molinari. Šampion The Open z roku 2018 tak ve startovní listině doplní mimo jiné Luka Donalda, bývalou světovou jedničku a aktuálně kapitán a evropského týmu pro Ryder Cup.

Koupit vstupenky

Rodák z Turína bude další z řady hvězdných golfistů, kteří se prestižního turnaje nedaleko Prahy zúčastní. V minulosti si na Albatrossu zahráli třeba Lee Westwood, Martin Kaymer, John Daly, Danny Willett, Ernie Els, Henrik Stenson nebo Pádraig Harrington. Už dvojnásobným šampionem turnaje je pak belgický ranař Thomas Pieters.

„Francesca vnímám jako ikonu světového golfu a zároveň jako jednu z jeho nejméně nápadných osobností. Přitom vyhrál velké turnaje a hrál klíčovou roli v Ryder Cupu, když s ním Evropa nikdy neprohrála. Má velký podíl na popularizaci golfu v Itálii a nám zapadá do filozofie turnaje, kdy chceme, aby k nám každý rok dorazil minimálně jeden hráč s mimořádnými úspěchy a silným příběhem. Francesco mezi ně patří,“ řekl serveru Czechmasters.cz Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá.

Čtyřicetiletý Molinari vyhrál kromě The Open na PGA Tour další dva turnaje včetně akce Arnolda Palmera v Bay Hill. Na DP World Tour, dříve European Tour, slavil turnajové vítězství dohromady šestkrát, když triumfoval také na slavném BMW PGA Championship v anglickém Wentworthu. Na majorech skončil šestkrát v TOP 10 a hned třikrát vyhrál Ryder Cup.

„Jsem nadšený, že mohu oznámit, že budu hrát na letošním D+D REAL Czech Masters. Je to turnaj, na kterém jsem ve své kariéře ještě nehrál a už se nemůžu dočkat toho, že strávím nějaký čas v krásném městě, jakým Praha je. Od ostatních hráčů jsem slyšel, že je to skvělá akce na velmi dobrém hřišti v resortu Albatross. Už se nemohu dočkat, až budu na místě,“ vzkázal podle serveru Molinari.

Golfoví příznivci se ale letos mohou těšit také na Luka Donalda, vítěze pěti turnajů na PGA Tour a sedmi na DP World Tour.

Chybět pak nebudou podle pořadatelů ani nejlepší čeští golfisté – jistou účast už nyní má Jiří Zuska, čerstvý profesionál a první Čech, který prošel cutem jak na PGA Tour, tak Korn Ferry Tour. Povedlo se mu to letos ještě jako amatérovi, a to v obou případech při jeho premiérových startech na prestižních zámořských okruzích.

Czech Masters ale letos nebude pouze o golfu. Pátek bude v turnajové vesničce patřit esportu, pro návštěvníky si přichystá program jedna z nejúspěšnějších českých gamingových organizací Dynamo Eclot. V sobotu odpoledne pak proběhne speciální golfovo-hokejová exhibice za účasti českých hokejových reprezentantů a večer přijde na řadu speciální koncert hudební skupiny Chinaski.

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz