Soubor Classical Russian Ballet přiveze do Ostravy Labutí jezero

  12:30
Úspěšný moskevský soubor Classical Russian Ballet, v němž účinkují nejlepší představitelé ruských baletních škol, vystoupí v březnu v multifunkční aule Gong v Ostravě. Přiveze vůbec nejznámější baletní představení – Labutí jezero.

Classical Russian Ballet - Labutí jezero | foto: Ticketportal.cz

Divadlo

GRAND KIEV BALLET - Labutí jezero

Multifunkční aula Gong Ruská 2993

21. 7. 2022

Multifunkční aula Gong Ostrava-Vítkovice

Koupit vstupenky

Classical Russian Ballet vede choreograf a sólista Hassan Usmanov, jenž působil v řadě významných ruských a světových divadel. Primabalerínou je zasloužilá umělkyně Ruské federace Natalia Kungurceva.

V souboru účinkují laureáti mezinárodních soutěží Dmitrij Smirnov a Alexandr Butrimovič a další uznávaní baletní tanečníci, ale též nadějní absolventi Moskevské akademie choreografie, Akademie ruského baletu A. J. Vaganové (Petrohrad) a dalších slavných ruských baletních škol.

Soubor je nadšeně přijímán nejen v Rusku, ale i v Mexiku, Japonsku, USA, Číně, Španělsku, Itálii, Německu, Finsku a dalších zemích světa. Absolvuje více než tři stovky představení ročně.

V Ostravě představí nejslavnější balet Labutí jezero. Příběh Odetty, z vůle čaroděje Rothbarta zakleté do labutě, je legendou, kterou každý zná od dětství. Motivy zlověstné duality v obraze Černé labutě Odílie stále poskytují náměty pro tvorbu umělců všech žánrů.

Diváky čeká jímavá podívaná o dvou dějstvích a čtyřech aktech, oslnivá syntéza nádherných kostýmů a scénografie, nepřekonatelné hudby Čajkovského a geniálního mistrovství čtyřiceti baletních tanečníků.

Autor:

Doporučené akce

Vstupenky nabízíme ve spolupráci s Ticketportal.cz

Najdete na iDNES.cz